Víte, že… aneb něco o Excelu

Určitě každý zná Microsoft Excel. Je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. V dnešní době jeden z nejrozšířenějších využívaných softwarových programů na světě.

Je to tabulkový program, který primárně slouží k matematickým výpočtům v tabulkách a vytváření grafů a přehledů.
Použití je velice rozsáhlé jak pro domácnost, tak ve firmách. Můžete si v něm vytvořit rozvrh hodin pro děti, domácí rozpočty, firemní soupisy majetku, jednoduché faktury, grafy obratů firmy, atd… Pomáhá i tím, že při otvírání nového listu je k dispozici spousta nadefinovaných šablon. Má spoustu možností definice vzorců – matematické funkce, logické funkce, textové, vyhledávací a převodní funkce.

Sama za sebe musím říci, že mi tento program velice pomohl zefektivnit a zjednodušit práci. Nejdřív se mi do práce s ním nechtělo a bála jsem se, jak si s ním poradím. Teď jsem ráda, že jsem své obavy překonala, protože stihnu mnohem víc práce a pořád je co zlepšovat v objevování nových funkcí.

Ale věděli jste například, kolik má tento tabulkový program buněk v jednom listu? Je to přesně 427 428 937 728 buněk, přičemž ta poslední má označení XFD1048578.

První Microsoft Excel vyšel v balíku kancelářských programů roku 1993 spolu s Microsoft Word (textový editor) a Microsoft PowerPoint (editor prezentací).

Pár verzí tohoto tabulkového editoru obsahovalo tzv. „Easter Eggs“ (což by se dalo přeložit jako velikonoční vejce) -překvapení pro uživatele.

Pokud vás článek zaujal a nebo jste si řekli, že to máte podobně jako já a trošku se bojíte Microsoft Excel používat, tak mám dobrou zprávu. Dne 17. 4. 2018 máme školení MS EXCEL pro pokročilé s panem Ing. Navrátilem, který je opravdu velice zběhlý v tomto editoru a rád to naučí i ostatní. Na školení se věnuje účastníkům individuálně, tudíž snad každý odhalí záludnosti Microsoft Excel snadno a rychle.

Za tým AldEkon
Romana Veselá
Manažer vzdělávání

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie